Поиск

Сонячні електростанції змінюють енергосистему світу

Пост обновлен 27 нояб. 2019 г.

На сьогодні сонячні електростанції (СЕС) стали головним каталізатором змін глобальної енергосистеми.

Технології використання фотоелектричного ефекту (та сама сонячна енергія) розширюють доступ споживачів до недорогої й чистої енергії, допомагають контролювати викиди парникових газів і, тим самим, знижують відсоток забруднення повітря.

Приваблива статистика

За свіжими прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (IEA), сонячна енергетика буде основним драйвером зростання для всієї галузі відновлювальних джерел енергії, оскільки вона вже стає рентабельною в багатьох країнах.

Публікації Міжнародного енергетичного агентства (IEA) - найавторитетніше в світі джерело аналізу енергетичного ринку.

Конкурентоспроможність сонячної енергії, у порівнянні з іншими відновлювальними джерелами енергії, підсилюють капітальні витрати на будівництво фотоелектричних електростанцій, які швидко знижуються. Експерти очікують скорочення собівартості електрики, що виробляється сонячними батареями, на 35% до 2024 року. Це стане основою для подальшого розвитку індустрії протягом 2025-2030 років.

В IEA також прогнозують, що в період з 2019 по 2024 рік загальна потужність відновлюваної енергетики збільшиться на 50% саме завдяки сонячній енергії. До 2024 року відновлювана енергетика забезпечуватиме 30% світової потреби в електроенергії (зараз забезпечує 26%).

СЕС в Україні У 2019 році в 28 європейських країнах очікуваний приріст сонячних потужностей складає 81%. Варто відзначити, що в Європі Україна є одним із лідерів за темпами росту в цьому секторі.

Проекти СЕС реалізуються по всій Україні. Загальна потужність сонячних станцій в Україні станом на кінець вересня 2019 року складає 3765 МВт. Із них 3420 МВт - промислові станції. Більше 1% від всіх українських промислових СЕС реалізувала компанія ETL Group за останній рік. Значний внесок в генерацію відновлювальної енергії в Україні вносять і невеликі домашні сонячні електростанції потужністю до 50 кВт.

На сьогодні загальна потужність встановлених домашніх СЕС в Україні вже складає майже 345 МВт, і попит продовжує зростати. Відповідно до інформації Держенергоефективності, близько 15 тис. домогосподарств в Україні вже використовують «зелену» електроенергію, вклавши 300 мільйонів євро в сонячні панелі. Найбільша кількість домогосподарств із встановленими СЕС знаходяться у Дніпропетровській (1982), Тернопільській (1369) та Київській областях (1345).

Проекти ETL Group у Дніпрі

За останній рік компанія ETL Group побудувала в Дніпропетровській області більше 15 приватних сонячних електростанцій, і варто відзначити, що попит на СЕС серед домогосподарств продовжує зростати. У Держенергоефективності впевнені, що такі темпи введення об'єктів, генеруючих "зелену" електроенергію, дозволять дотриматися міжнародних зобов'язань і виконати національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

Комментариев: 0

© 2018 by ETL Group, LLC

  • Facebook ETL GROUP
  • Instagram
  • LinkedIn ETL GROUP